Všetci vieme, že speváčka Kristína (27) je pravoslávneho vierovyznania. Znamená to, že má dvoje Vianoce, dvoje darčeky a jeden veľmi praktický stromček?

„Vianoce mám dvakrát do roka, ale darčeky dostávam len raz,“ smeje sa. „Tak ako všetky deti, aj my so sestrou sme si chceli nájsť balíčky pod stromčekom už 24. decembra a rodičia nám vyšli v ústrety. Na Štedrý večer sme sa teda obdarovali doma a na Štefana sme šli k starým rodičom do Stročína a Hutky. Dnes máme už len staré mamy a tradíciu sme trochu pozmenili.“

Ako?

Obe sme už preč z domu, sestra má rodinu a ja partnera. Marián je katolík, takže Štedrý večer prežívam s jeho rodinou, a mamka je u sestry. Celá rodina sa zídeme až 6. januára na pravoslávne Vianoce a potom ideme za starými mamami. Ak sa zadarí, po dlhom čase a naozaj len raz do roka sa stretneme so všetkými sesternicami a bratrancami. Je to čoraz ťažšie, lebo všetci sme „rozlezení“, málokto zostal doma vo Svidníku. A na pravoslávne Vianoce ide zase Marián k nám.

Ja som bola vo vašom veku každú chvíľu zamilovaná do niekoho iného a vy už deväť rokov stále do toho istého. Všímate si vôbec mužov okolo seba?

Jasné, veľakrát aj pred Mariánom poviem – fúha, aký pekný chalan.

Čo on na to?

(Smiech.) Väčšinou mlčí. Okrem toho mám veľa obľúbených hercov, ktorí sa mi veľmi páčia, chodievam kvôli nim do kina a vzdychám: Ten herec je úžasný! A to isté hovorí on o herečkách. My máme jedno veľké šťastie, že Marián si ma „odchytil“ hneď po maturite a dokopy sme sa dali postupne. Najprv pracovne, potom súkromne. A ja som veľmi rada, že mám pri sebe muža, s ktorým sa viem o všetkom porozprávať. Náš vzťah je založený na tom, že si rozumieme z každej stránky (zaklope na stôl). Do šoubiznisu som vošla už zadaná, ale viem si predstaviť, aké by to bolo bez záväzkov. Mladé speváčky, herečky sa zrazu dostanú do pracovného kolotoča, darí sa im a potom nevedia, komu môžu dôverovať, či ich ten muž nezničí, či nebude žiarlivý.

Marián nie je?

Ak je, tak zdravo. Mám veľa fanúšikov, aj mužov, ktorí mi posielajú všelijaké maily, ale on to ako inteligentný chlap berie s nadhľadom. Spievam predsa o láske, vzťahoch, a to sú veci, ktoré sa dotýkajú každého, koho sa dotkla láska.

V podstate ste spolu 24 hodín denne, doma i na cestách. Obdarovať ho na Vianoce asi nebude problém, ale čo ostatní? Viete, po čom túžia?

Viem, ale intuitívne. Plus-mínus dokážem odhadnúť, aký majú vkus a čo by ich mohlo potešiť. Nie som zaťažená na to, že musím dávať drahé darčeky, to nie je o tom. Myslím, že najlepšie poznám svoju sestru, lebo tá mi zakaždým hovorí – ty to vieš tak trafiť, každý darček od teba sa mi páči.

Stretli sme sa takmer pred koncom vášho aktuálneho turné, ktoré sa končí 19. decembra. Už ste stihli niečo nakúpiť?

Tri roky som si hovorievala, že musím nakúpiť niečo vopred, ale nedarilo sa mi. Tentoraz mi to vyšlo ešte pred turné. Náhodou som vošla do jedného obchodíka, kde mali nádherné veci, tak som neváhala.

Medzitým ste z dvanástich koncertov po Česku a Slovensku absolvovali osem. Ako bolo doteraz?

Vynikajúco, všade vypredané a teším sa, že sa mi to podarilo. Veľmi si vážim, že ľudia si v tejto ťažkej dobe nájdu čas, peniaze a prídu na môj koncert. Videla som, že poznajú pesničky, spievali so mnou staršie aj novšie, čo znamená, že sa zaujímajú o moju hudbu a že sa im páči. To je taký pocit, ktorý sa nedá ničím zaplatiť.

Vlani ste v Prahe koncertovali v malom Švandovom divadle, tento rok ste si trúfli na väčšiu Hyberniu. Aj tam bolo vypredané?

Bolo. Vlani sa do Švandovho divadla vošlo 350 ľudí, tak sme skúsili to najväčšie divadlo v Prahe. V Hybernii tento rok koncertovali Miro Žbirka, Richard Müller či No Name. Mali sme zaplnené do posledného miesta. Veľmi sa z toho tešíme. Pomaly, krok po kroku, chceme ísť ďalej.

Veľa priaznivcov ste šokovali tmavými, spočiatku až havraními vlasmi...

... a kaderníčka mňa mahagónovými. To bol šok, to vám poviem.

Čo sa stalo?

Dostala som ponuku do českej komédie Život je život...

Výborný názov :).

(Smiech.) Bola som na kastingu, vybrali ma a dali mi úlohu policajtky. Pôvodne mala mať španielsko-český pôvod, ja som si presadila španielsko-slovenský, a režisér povedal: Ale musíš mať tmavé vlasy! Maskérky mi dali tmavý príčesok, že takúto farbu chcú, a odporučili ma do istého kaderníctva. Tie dámy sa veľmi snažili, ale v tej čiernej videli akési mahagónové odlesky a ja som zrazu bola ako plameň. Ostala som v šoku: To nemyslíte vážne? Nakoniec ma zafarbili načierno. Najprv mi to bolo čudné, ale už som si zvykla, okolie tiež a ohlasy boli dobré. Tak teraz so sebou bojujem, či to zmeniť, alebo nechať.

Zažili ste počas nakrúcania nervy, alebo to bola pohodička?

Pohodička s malým zádrhom. V máji som si urobila vodičský preukaz, ale nejazdila som. No a vo filme odo mňa chceli, aby som vbehla do auta, naštartovala a odfičala do tunela. Prišla prvá ostrá, vbehla som do auta, pridala plyn a zdochol mi motor (smiech). Druhá ostrá, zase mi spadol motor. Do tretice som sa dohodla s Ondřejom Vetchým, ktorý sedel na strane spolujazdca; pomáhal mi preraďovať rýchlosti a ja som len pridávala plyn.

Teraz jazdíte?

Nie.

Tak načo ste si robili vodičský?

Aby som ho mala. Po sviatkoch si trochu oddýchnem, zaplatím si nejaké kondičné jazdy a pustím sa do toho.

Povráva sa, že vaša skladba Navždy je najžiadanejšou svadobnou piesňou súčasnosti. Máte o tom nejakú vedomosť?

Áno, cez maily a od známych. Máme kamaráta, ktorý sa živí svadbami a hovorí, že takmer každý pár si pýta Navždy ako svadobnú pesničku, jeden z nich dokonca nakrútil vlastné video podľa nášho. Veľmi ma to teší, lebo to je najviac, keď sa takáto vec dostane medzi ľudí a oni ju prijmú za svoju.

Vy túto pieseň, vlastne ako všetky, spievate veľmi precítene, ale nedá mi. Veríte, že sa to dá? Navždy?

Život prináša všeličo, ale ja som človek pozitívny, stále mám na mysli svoje hodnoty a priority, ktoré sú pre mňa na prvom mieste. Vždy je to len o tých dvoch, komunikácii a spolužití. Áno, verím, že sa to dá.

Zdroj: www.azet.zivot.sk

Komentáre  

 
0 #1 salamandra 2015-01-07 11:30
Dúfam že si si užila druhé vianoce :P
 

Pre pridanie komentára sa musíte zaregistrovať.

Napísali o Kristíne

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Fúha, to je ale kočka!

Fúha, to je ale kočka!

Pamätáte si skromnú speváčku Kristínu Pelákovú, ktorá celé Slovensko donútila „hmkať“ si pesničku o Horehroní? Dnes je z nej celkom iná žena! Dvadsaťosemročná speváčka naposledy zažiarila v tanečnej súťaži Tanec ...

Mirka 28 Máj 2015

Celý odkaz

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozc…

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozchodový reggeaton

Novinka od Kristíny Letím v duši sa teraz nachádza v hitparáde Kiss Delta. Poďme ju spoločne podporiť na stránke : http://www.kissdelta.cz/kissparada/ Takisto môžete podporiť svojím hlasom aj videoklip Rozchodový reggeaton na...

Mirka 20 Jan 2014

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína svoje hlasivky nerozmaznáva. Jej priateľ Marián Kavulič, ktorý sa tiež venuje spevu, hovorí, že treba dbať predovšetkým na to, aby sa nepresiľovali. „Dobrá je stredná cesta.“ Kristína...

Mirka 17 Nov 2013

Celý odkaz

Podporte Kristínu v ankete Český Slávik Mattoni .

Ahojte fanúšikovia. Posledné 2 týždne ostávajú na to aby sme poslali hlasy Kristíne v ankete Český Slávik Mattoni. Vaše hlasy posielajte sms-kou v tvare SK 9 KRISTINA na...

Mirka 05 Nov 2013

Celý odkaz

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Speváčka Kristína si za posledné obdobie získala srdcia a priazeň miliónov ľudí. Jej videá na Youtube už dávno prekročili miliónovú hranicu. Platí to pre pieseň Horehronie, s ktorou...

Mirka 23 Sep 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Kristína je veľká romantička, no na vavrínoch nezaspala. Má odvážne ambície a verí v úspech. Keď sa povie Kristína Peláková, mnohí ani netušia, že to je celé meno speváčky Kristíny...

Mirka 25 Máj 2013

Celý odkaz

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Jablonec n. N. – V sieti ta mám, Pri oltári, Stále my chýbaš… už víte, koho hostí příští týden jablonecké Městské divadlo? Reprezentovala Slovensko na soutěži Eurovision Song Contest ...

Mirka 24 Máj 2013

Celý odkaz

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici  v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.  Úzke puto medzi mladou...

Mirka 07 Apr 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz