O svojom súkromí hovorí speváčka KRISTÍNA málo. Radšej sa prezentuje svojou prácou ako klebetami. Občas však poodhalí niečo zo svojho súkromia. V rozhovore pre Slovenku prezradila, ako prebiehala spolupráca s Miroslavom Donutilom, aká chémia funguje medzi ňou a Kamilom Peterajom a kedy bude svadba.

Na svete je váš nový klip na singel Rozchodový reggaeton. Prečo ste si vybrali práve takúto tému, keď u vás vo vzťahu je všetko v poriadku?
Táto pesnička nie je iba o rozchode, vyjadruje momentálne nastavenie mladých ľudí, ktorí sa nevedia doma uplatniť a odchádzajú do zahraničia. Je to príbeh dievčaťa, ktoré to práve tak cíti a rozchod s priateľom bola posledná bodka, ktorá jej konečne dodala odvahu, aby odišla zabudnúť a zároveň za novým šťastím do cudzej krajiny. Veľa mojích kamarátok a známych odišlo za prácou a za lepším životom do zahraničia. Vyštudovali vysoké školy a nevedeli sa zamestnať, tak odišli preč.
V klipe vystupuje aj Miroslav Donutil. Bolo ťažké prehovoriť ho? Predsa len, patrí k najvyťaženejším českým hercom.
Pán Donutil prijal našu ponuku aj napriek tomu, že mal naozaj málo času. Najprv sme sa nedokázali termínovo zladiť, no napokon sme to dali dokopy. Mal čas iba necelé tri hodiny, a tak sme museli všetko stihnúť v naozaj šibeničnom termíne. Bolo perfektné zahrať si s ním a vidieť zblízka jeho prácu, profesionalitu, spoznať jeho osobnosť.
Aký ste mali z neho dojem?
Fantastický. Je to pán herec a charizmatický človek. Vo videoklipe hrá milého a  empatického taxikára, ktorý ma vezie na hlavnú stanicu. Ten pri pohľade na mňa vycíti, že neodchádzam len na dovolenku, ale že je v tom aj niečo iné a vážnejšie. Nakrúcanie s ním bol pre mňa zážitok. Pri lúčení sme si navzájom vymenili vlastné cédečká.
Miroslav Donutil je známy svojou náklonnosťou k ženám, najmä k mladým a krásnym. Pocítili ste to aj na vlastnej koži?
Ku mne sa správal veľmi galantne a priateľsky. Cítila som sa pri ňom veľmi dobre a dokonca sa so mnou rozprával celý čas po slovensky! Bolo to od neho úctivé, slovenčinu ovláda excelentne.
Ste krásna žena aj populárna speváčka, muži vás isto obletujú jedna radosť.  Váš priateľ Marián musí žiarliť. Ako reaguje, keď vám napríklad nejaký fanúšik kurizuje?
Mám pocit, že nežiarli. Nemá dôvod mi nedôverovať, keďže pracujeme spoločne a sme spolu dennodenne. Priazeň fanúšikov patrí k mojej profesii, takže to obaja  vnímame profesionálne. Jediné, čo ho vie nahnevať, je, keď sa nejaký fanúšik nevie slušne správať.
Vaším dvorným textárom je Kamil Peteraj. Je zaujímavé, ako skvelo zafungovalo spojenie – mladá speváčka a v podstate už legendárny textár, ešte k tomu chlap… Pomáhate pri písaní textov aj vy? Ako je možné, že vám tie texty tak sadnú?
Áno, s Kamilom Peterajom pracujem takmer šesť rokov a pracovná chémia funguje medzi nami doteraz, z čoho sa teším a vážim si, že spievam nielen jeho popové texty, ale aj básne, ktoré mu vyšli v jeho zbierkach. Čo sa týka mojich textov, tie som si písala pri mojom prvom albume, ktorý som pripravovala štyri roky, ešte počas strednej školy. Texty si píšem aj teraz, ale zatiaľ ich nezverejňujem. Keď dostanem od Kamila texty a vznikne melódia, tak maximálne zmením zopár slovíčok, ktoré mi nesedia alebo sa mi vyslovene nepáčia, a zvykneme ešte spoločne rozoberať témy, o ktorých by som chcela spievať. Ale inak do jeho textov nezasahujem. To, ako môže mladá baba spievať texty už vyzretého a životom skúseneho pána textára Kamila Peteraja, sa ma spýtalo už veľa ľudí, ale funguje to. Témy ako Horehronie, Jabĺčko, V sieti ťa mám, Stonka, Viem, lebo viem, Ešte váham, Anjeli lietajú nízko a množstvo mojich ďalších piesní mi idú prirodzene a veľmi rýchlo ich viem prežiť a vizualizovať. Iba Pri oltári som mala dosť vážny problém. Túto skladbu som nahrávala asi štyri, päť mesiacov, kým sa vo mne usadila. Spomínam si, ako som to x-krát spievala a stále to nebolo ono. Potom som skladbu nechala na pár týždňov a znova som ju spievala, až kým mi to naozaj prešlo srdcom. Mám veľa tém a piesní, na ktorých už dlho pracujem a môžem povedať, že je to ako herectvo. Keď herec stvárni dobre svoju postavu, tak to divák preživa s ním a uverí mu.
Aká je Kristína, keď práve nespieva? Ľudia veľa o vašom súkromí nevedia.
Ja mám pocit, že v poslednom čase len pracujem. Som úplne ponorená do hudby, do koncertov, pretože práve prebieha moje Horehronie tour v Českej republike, popritom absolvujem množtvo rozhovorov a keď prídem domov, tak niekedy ani neoddychujem a idem robiť do štúdia nové skladby. O svojom súkromí som nikdy som príliš veľa nehovorila. Ale neskrývam ho, akurát ho ukážem len do tej miery, do akej mi to je príjemné.
Máte tri domovy – jeden v Ivanke pri Dunaji, druhý u priateľa Mariána a potom ešte u rodičov vo Svidníku. Kde sa cítite najviac doma?
Áno, je to tak, mám domov vo Svidníku, kde som sa narodila, Marián je z Košíc, kde má svoju rodinu, a spoločne bývame pri Bratislave. Ale doma sa aj tak najviac cítim na pódiu.
V jednom rozhovore ste spomínali, že trávite všetky cirkevné sviatky dvojmo.  U Kavuličovcov podľa rímskokatolíckych zvykov a doma podľa pravoslávnych. Nie je to náročné?
Ani nie. Mám totiž dvoje sviatky už od detstva. Doma sme oslavovali Vianoce tak ako všetci, 24. decembra, a 6. januára u babky. Mne sa to veľmi páčilo. No a teraz to zvyknem robievat tak, že na Štedrý večer som s Mariánom a jeho rodinou, 6. januára sa stretnem so svojou rodinou a so svojimi babkami. Sviatky sú pre mňa teraz ešte výnimočnejšiou a vzácnejšou chvíľou, lebo väčsinou iba vtedy mám naozaj čas na stretnutie s blízkymi.
S Mariánom Kavuličom ste spolu už naozaj dlho. Chystáte sa v blízkej budúcnosti spečatiť váš vzťah svadbou? Vaši rodičia už určite túžia po vnúčatách…
S Mariánom tvoríme pár už viac ako sedem rokov a plánujeme aj svadbu. Možno už na budúci rok, ale všetko je vo hviezdach.
Viac sa dočítate v SLOVENKE!


Pre pridanie komentára sa musíte zaregistrovať.

Napísali o Kristíne

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Fúha, to je ale kočka!

Fúha, to je ale kočka!

Pamätáte si skromnú speváčku Kristínu Pelákovú, ktorá celé Slovensko donútila „hmkať“ si pesničku o Horehroní? Dnes je z nej celkom iná žena! Dvadsaťosemročná speváčka naposledy zažiarila v tanečnej súťaži Tanec ...

Mirka 28 Máj 2015

Celý odkaz

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozc…

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozchodový reggeaton

Novinka od Kristíny Letím v duši sa teraz nachádza v hitparáde Kiss Delta. Poďme ju spoločne podporiť na stránke : http://www.kissdelta.cz/kissparada/ Takisto môžete podporiť svojím hlasom aj videoklip Rozchodový reggeaton na...

Mirka 20 Jan 2014

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína svoje hlasivky nerozmaznáva. Jej priateľ Marián Kavulič, ktorý sa tiež venuje spevu, hovorí, že treba dbať predovšetkým na to, aby sa nepresiľovali. „Dobrá je stredná cesta.“ Kristína...

Mirka 17 Nov 2013

Celý odkaz

Podporte Kristínu v ankete Český Slávik Mattoni .

Ahojte fanúšikovia. Posledné 2 týždne ostávajú na to aby sme poslali hlasy Kristíne v ankete Český Slávik Mattoni. Vaše hlasy posielajte sms-kou v tvare SK 9 KRISTINA na...

Mirka 05 Nov 2013

Celý odkaz

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Speváčka Kristína si za posledné obdobie získala srdcia a priazeň miliónov ľudí. Jej videá na Youtube už dávno prekročili miliónovú hranicu. Platí to pre pieseň Horehronie, s ktorou...

Mirka 23 Sep 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Kristína je veľká romantička, no na vavrínoch nezaspala. Má odvážne ambície a verí v úspech. Keď sa povie Kristína Peláková, mnohí ani netušia, že to je celé meno speváčky Kristíny...

Mirka 25 Máj 2013

Celý odkaz

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Jablonec n. N. – V sieti ta mám, Pri oltári, Stále my chýbaš… už víte, koho hostí příští týden jablonecké Městské divadlo? Reprezentovala Slovensko na soutěži Eurovision Song Contest ...

Mirka 24 Máj 2013

Celý odkaz

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici  v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.  Úzke puto medzi mladou...

Mirka 07 Apr 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz