Pri jej mene sa mnohým z nás vybaví Horehronie. Sympatická speváčka Kristína (27) však toho má na konte oveľa viac a minulý rok si splnila hneď niekoľko snov.

Minulý rok ste vydali výberovku Tie naj, absolvovali ste česko-slovenské turné, nafotili kalendár a zahrali si hlavnú postavu v českej komédii Život je život. Ten rok bol celkom akčný, však?

Nazbieralo sa toho dosť. Ale bol to krásny rok. Som veľmi rada, keď môžem robiť, čo ma baví a mám príležitosť rozvíjať svoj talent a podávať to ďalej ľuďom. Film bol pre mňa nová a veľmi veľká vec. Teším sa na výsledok, lebo to bola moja prvá filmová skúsenosť, hoci som herectvo vyštudovala. Môžem povedať, že som si ho doslova vysnívala, lebo k herectvu som sa veľmi chcela vrátiť. No a popritom som vydala výberovku a nafotila kalendár. (smiech)

Takže sny sa naozaj plnia?

Jasné! Verím na to. Čo človek vysiela, to príde.

Aj modeling bol sen?

Modelky obdivujem, ale neviem, či by som sa na to dala. Nie je to jednoduché a okrem toho nemám „modelkovské“ miery a výšku. (smiech) Nemenila by som, ale aj fotenie je vlastne súčasť mojej práce. Na kalendár som dostala ponuku od jednej pražskej firmy, ktorá bola aj generálnym partnerom môjho Horehronia tour. Fotenie sme prepojili s mojou hudbou, lebo v kalendári sú aj úryvky textov mojich piesní.

To ste museli mať život na minútu naplánovaný? Máte to tak rada, alebo skôr improvizujete?

Áno, všetko bolo včas naplánované a šlo to postupne. Nerozhodovali sme z mesiaca na mesiac. Ja potrebujem mať vo veciach systém a deň musím mať naplánovaný. Jasné, občas sa stane, že niečo nevyjde, a vtedy je čas aj na tú improvizáciu. Veď život ide ďalej. (smiech)

Vrátim sa ešte späť k filmu, kde ste hrali jednu z hlavných postáv popri Ondřejovi Vetchom. Nemali ste trému?

To ani nie, ale chvíľu trvalo, kým som sa vžila do práce herca. Ondřej ma viedol a veľa som sa pri ňom naučila. A boli tam aj vtipné a akčné momenty. Napríklad som bola len mesiac po autoškole a vo filme som mala scénu, kde mám dupnúť na plyn a ísť. Motor mi skapal asi trikrát, kým sme to nakrútili. (smiech)

Mali ste aj kaskadérsky výcvik, keď v akčných scénach aj šermujete?

Mala. Učil ma ozajstný profík Martin Hub. Je to svetový koordinátor kaskadérov, ktorý spolupracoval na takých hollywoodskych filmoch ako Titanik, Trója či Wanted s Angelinou Jolie! Aj keď cvičím, trochu som sa vytrápila, keďže som také útle žieňa. (smiech) Spomínam si na scénu na lodi v Taliansku. Bolo mi zle, hoci mi na mori inak nebýva, do toho som sa mala sústrediť, hrať a tváriť sa akčne. Fyzicky to bolo náročné, ale prekonala som svoje limity a posunula si hranice.

Ďalší film už by pokojne mohol byť aj bondovka. Ste taká akčná aj v živote?

V súkromí som skôr mierna a riešim veci s chladnou hlavou. Zato na pódiu sa premením a „zakčniem“. (smiech)

Žena viacerých tvárí.

Áno, ale nepretvarujem sa. Toto je šoubiznis, ktorý má ľudí baviť. Bez akčnosti, hecovania a zapájania ich do deja to skrátka nejde. Ľudia chcú a mali by odchádzať z koncertu so zážitkom.

Vo filme ste mali v niekoľkých scénach dablérku, v živote sa spoliehate len na seba?

Predovšetkým sa riadim intuíciou. Mám veľa myšlienok, no snažím sa počúvať srdce. Spolieham sa sama na seba a verím si, ale ak chce človek robiť naozaj veľké veci, potrebuje mať pri sebe tých správnych ľudí. Ja mám šťastie, že mám taký skvelý tím a som za to vďačná. Veria vo mňa a pomáhajú mi robiť moju prácu.

Jeden z nich je okrem rodiny aj váš priateľ (hudobník a manažér Marián Kavulič, pozn. redakcie). Kedy je čas na súkromie?

Už vyše dva roky si ho beriem na cesty so sebou. (smiech) Ale snažíme sa prácu nemiešať so súkromím. Naši doma zase vedia, že sa niekedy neukážem aj 4 – 5 mesiacov. Ale som stále na linke. Doma mám päťročné krstniatko, často si skypujeme. V tomto je internet úžasný, že sa môžeme aspoň takto vidieť, porozprávať sa a zahrať si s malou hádanky.

A kde máte domov?

Jáj, mám ich viac. (smiech) V prvom rade je to Svidník, kde som sa narodila. Potom v Mariánovej rodine pri Košiciach, kde som tiež ako doma a my dvaja máme zatiaľ „sídlo“ v Ivanke pri Dunaji. To je tak na pol ceste do Českej republiky, keďže tam často koncertujem, je to pre mňa pohodlnejšie. Ako to bude ďalej, uvidíme.

Neorganizuje vám Marián život aj v súkromí?

(smiech) To ani nie, skôr pracovne. Niekedy je toho veľa a niekto musí povedať aj nie. Takže, hoci nerada, občas sa stane, že musím veci odrieknuť. Nedáva mi zmysel mať veľa vystúpení, vyčerpať sa, prísť na akciu bez energie a nič tým ľuďom nedať. Pre mňa je dôležitejšie tempo, ktoré vyhovuje mne, aby som bola zdravá, v pohode a vedela fungovať aj ďalšie roky.

Zdroj: www.casprezeny.azet.sk

Pre pridanie komentára sa musíte zaregistrovať.

Napísali o Kristíne

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Fúha, to je ale kočka!

Fúha, to je ale kočka!

Pamätáte si skromnú speváčku Kristínu Pelákovú, ktorá celé Slovensko donútila „hmkať“ si pesničku o Horehroní? Dnes je z nej celkom iná žena! Dvadsaťosemročná speváčka naposledy zažiarila v tanečnej súťaži Tanec ...

Mirka 28 Máj 2015

Celý odkaz

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozc…

Podporte v hitparádach skladbu Letím v duši a videoklip Rozchodový reggeaton

Novinka od Kristíny Letím v duši sa teraz nachádza v hitparáde Kiss Delta. Poďme ju spoločne podporiť na stránke : http://www.kissdelta.cz/kissparada/ Takisto môžete podporiť svojím hlasom aj videoklip Rozchodový reggeaton na...

Mirka 20 Jan 2014

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína: Hlasivky nerozmaznávam

Speváčka Kristína svoje hlasivky nerozmaznáva. Jej priateľ Marián Kavulič, ktorý sa tiež venuje spevu, hovorí, že treba dbať predovšetkým na to, aby sa nepresiľovali. „Dobrá je stredná cesta.“ Kristína...

Mirka 17 Nov 2013

Celý odkaz

Podporte Kristínu v ankete Český Slávik Mattoni .

Ahojte fanúšikovia. Posledné 2 týždne ostávajú na to aby sme poslali hlasy Kristíne v ankete Český Slávik Mattoni. Vaše hlasy posielajte sms-kou v tvare SK 9 KRISTINA na...

Mirka 05 Nov 2013

Celý odkaz

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Kristína má vďaka Youtube fanúšikov aj v Rusku a Turecku

Speváčka Kristína si za posledné obdobie získala srdcia a priazeň miliónov ľudí. Jej videá na Youtube už dávno prekročili miliónovú hranicu. Platí to pre pieseň Horehronie, s ktorou...

Mirka 23 Sep 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Kristína je veľká romantička, no na vavrínoch nezaspala. Má odvážne ambície a verí v úspech. Keď sa povie Kristína Peláková, mnohí ani netušia, že to je celé meno speváčky Kristíny...

Mirka 25 Máj 2013

Celý odkaz

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Jablonec n. N. – V sieti ta mám, Pri oltári, Stále my chýbaš… už víte, koho hostí příští týden jablonecké Městské divadlo? Reprezentovala Slovensko na soutěži Eurovision Song Contest ...

Mirka 24 Máj 2013

Celý odkaz

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici  v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.  Úzke puto medzi mladou...

Mirka 07 Apr 2013

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Z Košíc vyráža na...

Administrator 26 Nov 2012

Celý odkaz